Search
Close this search box.
هزینه عمل راحی بینی

عمل زیبایی بینی و 4 پرسش متداول درباره آن

عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی

در این مقاله قصد داریم به 4 سوالی که معمولا ذهن مراجعین عمل جراحی بینی را به خود مشغول می کند پاسخ بدهیم.

فرایند جراحی زیبایی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی یا Rhinoplasty رویه ای است که طی آن شکل بینی تغییر می کند تا ظاهر خوشایند تری داشته باشیم. و در مواردی باعث اصلاح مشکلات تنفسی نیز می شود. این عمل به یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی در جهان تبدیل شده است. عمل جراحی بینی اصولا از طریق تراش بافت های بینی و یا حذف آن ها، سایز بینی را کاهش می دهد تا ظاهر صورت را ارتقا بخشد. نتایج برای هر فردی منحصر به فرد است. و به عواملی نظیر ضخامت و شرایط پوست، ساختار بینی و صورت، ژنتیک  و سن و سال افراد بستگی دارد. به طور سنتی از این عمل فقط برای اصلاح مشکلات عمده استفاده می شد. اما امروزه نوآوری های به دست آمده در این نوع از عمل ها اشخاص را قادر ساخته است تا از جنبه های زیبایی شناختی این عمل نیز بهره مند گردند.
انجام عمل بینی ظاهر کلی و تقارن صورت افراد را ارتقا می بخشد. شکل، اندازه و تقارن بینی فرد را بهبود می بخشد. و به آن تناسب بیشتری نسبت به سایر اجزای صورت می دهد. اگر اینکار توسط یک جراح حاذق و شایسته و با مهارت انجام شود می تواند سطح کلی زندگی مراجعین را ارتقا بخشد. به طوری که گویی از زمان تولد، بینی شان این چنین زیبا بوده است.

چه تغییراتی می توان روی بینی اعمال کرد ؟

اهداف عمل زیبایی بینی بسیار شخصی است و به سلایق فرد مربوط می شود. با اصلاح فرم بینی که شامل استخوان غضروف و پوست می باشد یک جراح پلاستیک می تواند برای دستیابی به اهداف زیر کمک کند :

  • صاف کردن بینی های عقابی
  • صاف کردن برآمدگی های مشهود در پل بینی
  • اصلاح اندازه نوک بینی های بیش از حد بیرون زده
  • اصلاح اندازه نوک بینی های بیش از حد گرد و گوشتالو
  • اصلاح پهنای بینی و یا اندازه و محل قرار گیری سوراخ های بینی
  • باریک کردن بینی هایی که بیش از حد برای صورت پهن هستند
  • کاهش سایز بینی های بزرگ
  • ایجاد تناسب بین اندازه بینی با اجزای صورت
  • ایجاد تقارن برای بینی های جراحت دیده
  • اصلاح مشکلات تنفسی با باز کردن و یا مسدود کردن راه های بینی

 

 آیا عمل جراحی بینی برای من مناسب است؟

مردان و زنان در هر سنی می توانند از عمل زیبایی بینی بهره مند شوند. رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی متداول است که برای مراجعین نوجوان هم اعمال می شود. همچنین جراح تعیین می کند که آیا مراجعین جوانتر کاندید مناسبی برای این عمل هستند یا خیر. به طور فیزیکی، بینی باید رشد کامل خود را انجام داده باشد که برای دختران تا سن 14 سالگی و برای پسران تا سن 16 سالگی معمولا این اتفاق می افتد. مراجعین جوان تر همچنین باید به بلوغ احساسی نسبت به نتایج عمل های جراحی زیبایی رسیده باشند.

برای بیماران از هر سنی، بسیار مهم است که توقعات معقول داشته باشند. جراحی زیبایی بینی فقط می تواند به شما کمک کند که بینی بهتری نسبت به بینی موجود خود داشته باشید. اما نمی تواند یک بینی صد در صد بی نقص و یا بینی فرد دیگری را به شما بدهد. یک جراح واجد شرایط حاذق می تواند به شما توضیح دهد که چه چیزهایی واقعا امکان پذیر است و به شما کمک می کند که یک بینی طبیعی متناسب با خصایص شخصی منحصر به فرد خودتان داشته باشید.

عمل جراحی بینی برای ایجاد چندین تغییر تواما با هم انجام می شود. مهم نیست بینی شما چه شکلی دارد. دکتر علیرضا بابایی آماده ی پاسخگویی به خواسته های شما هستند. بعد از سالیان دراز تجربه جراحی، دکتر علیرضا بابایی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی آماده ی برآورده ساختن نیازهای زیبایی شما هستند.

 

معیارهای انتخاب دکتر برای عمل جراح بینی چیست؟

 

 

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *