Search
Close this search box.
مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه از مهم ترین دستورالعمل هایی هستند که رعایت آن ها موجب دستیابی شما به نتایج بهتر و بهبود سریع تر خواهد شد. این مراقبت ها می توانند مانع از وارد شدن فشار زیاد به ناحیه جراحی شده و در ادامه شرایط بهتری را برای شما عزیزان فراهم سازند. در روزهای ابتدایی پس از جراحی لیفت سینه بایستی از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین بپرهیزید. استفاده از یک رژیم غذایی مفید و مغذی نیز می تواند به بهبود سریع تر کمک های شایانی نماید. در ادامه این مطلب به بررسی هرچه بیشتر مراقبت های پس از جراحی لیفت سینه خواهیم پرداخت. تا انتها ما را همراهی کنید.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه چگونه است؟

جراحی لیفت سینه نیز همچون هر جراحی دیگری نیاز به مراقبت هایی دارد تا در نهایت بتوان به نتایج موردانتظار خود دست یافت. پیش از جراحی ابتدا مشاوره هایی از سوی پزشک به شما عزیزان ارائه می گردد. در طول این جلسات مشاوره ای انتظارات شما از جراحی و شرایطی که دارید مورد بررسی قرار می گیرد. پس از انجام جراحی برای دستیابی به انتظارات خود از این جراحی لازم است حتما به مراقبت های بعد از لیفت سینه توجه بسیار زیادی داشته باشید. این مراقبت ها مانع از ایجاد عوارض احتمالی شده و در ادامه شرایط بهتری را برای شما رقم خواهند زد.

مراقبت های پس از جراحی لیفت سینه مجموعه اقداماتی را شامل می شوند که بر روند بهبود شما اثرات مثبت زیادی دارند. این دستورالعمل ها مواردی همچون پرهیز از انجام فعالیت سنگین، مصرف مواد غذایی مفید و سالم، عدم مصرف الکل و استعمال سیگار و… را در بر می گیرند که نباید نسبت به آن ها بی توجه باشید. نکته ای که وجود دارد این است که جراحی لیفت سینه یک مجموعه عوارض مانند تورم و قرمزی دارد که کاملا طبیعی هستند. در صورت مشاهده این عوارض به هیچ عنوان نگران نشوید؛ چرا که طی مدت زمان کوتاهی بهبود خواهند یافت.

مراقبت های بعد از لیفت سینه در هفته ابتدایی

افرادی که جراحی لیفت سینه را تجربه کرده اند می دانند که طی هفته ابتدایی دردهایی در ناحیه موردنظر احساس می گردد. این دردها موقتی بوده و در پایان همان هفته ابتدایی کاهش خواهند یافت. توصیه داریم در هفته ابتدایی جراحی از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید. انجام ورزش های سنگین را فراموش کنید؛ زیرا می توانند فشار زیادی را به ناحیه سینه های شما وارد سازند. از مهم ترین مراقبت های بعد از لیفت سینه در هفته ابتدایی می توان به رعایت تمام دستورالعمل های پزشک، پیشگیری از انجام فعالیت های سنگین مانند خم شدن، بلند کردن و هل دادن اجسام و مراقبت از جای برش ها اشاره نمود که هرکدام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

اقدامات لازم در مراقبت های بعد از لیفت سینه

مجموعه اقدامات و مراقبت های بعد از لیفت سینه به شرح زیر هستند:

  • از حمام کردن تا دو روز بعد از لیفت سینه بپرهیزید.
  • دو روز پس از برداشتن ابزارهای مربوط به تخلیه مایعات بدن و خون می توانید به حمام بروید.
  • حتما هنگام خواب به حالت قرارگیری سر خود توجه کنید. لازم است سر و قسمت بالاتنه شما در موقعیتی قرار گیرد که بالاتر از سایر اعضای بدن شما باشد.
  • به تنهایی حمام نروید و حتما برای حمام کردن از شخص دیگری کمک بگیرید.
  • تا یک ماه از رفتن به استخر و یا استفاده از وان بپرهیزید.
  • محل جراحی را به صورت روزانه بررسی کرده و مراقبت های مربوط به برش ها رعایت کنید. این مراقبت ها مانع از ایجاد عفونت در ناحیه برش ها خواهند شد.
  • به هیچ عنوان از سوتین هایی که سیم و یا فنر دارند استفاده نکنید تا 6 هفته سوتین های طبی را جایگزین این سوتین ها نمایید.
  • به مدت یکسال در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
  • از دستکاری کردن محل زخم ها بپرهیزید.
  • حتما اطراف سینه را با محصولات مناسب نرم کنید.

در مراقبت های بعد از لیفت سینه انجام چه فعالیت هایی ممنوع می باشد؟

روزهای ابتدایی بعد از جراحی لیفت سینه حتما بایستی به استراحت کامل اختصاص داده شوند؛ اما شما در این روزها می توانید فعالیت های ساده را انجام دهید. این فعالیت های ساده شامل پیاده روی های آهسته و ملایم می شوند که اثربخشی خاصی نیز در بهبود سریع تر شما دارند. از ورزش های سنگین مانند دوچرخه سواری، ورزش های هوازی و پیاده روی های روزانه تا دو هفته بپرهیزید. از دیگر مراقبت های بعد از لیفت سینه می توان به پیشگیری از بلند کردن اجسام سنگین و وزنه زدن تا دو ماه اشاره نمود. پس از پایان دو ماه حتما برای شروع این فعالیت ها با پزشک خود مشورت کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که مراقبت های بعد از لیفت سینه اقداماتی هستند که دوره نقاهت را راحت کرده و می توانند به بهبود سریع تر شما کمک های شایانی نمایند. از مهم ترین مراقبت های بعد از این جراحی می توان به عدم انجام فعالین سنگین، پرهیز از انجام ورزش های سنگین، قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب، پیشگیری از دستکاری کردن زخم ها و توجه به مراقبت های برش اشاره نمود که بسیار اهمیت دارند.

سوالات متداول مراقبت های بعد از لیفت سینه

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *