سوالات متداول لیپوساکشن

آیا به انجام لیپوساکشن فکر می کنید، اما هنوز سوالات بی پاسخ زیادی دارید؟ ما سوالات متداول شما و هر آنچه که باید قبل از انجام لیپوساکشن بدانید را در این مقاله آورده ایم.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی است که سلول‌های چربی را از قسمت‌هایی از بدن که از کاهش وزن ناشی از رژیم غذایی و ورزش مصون بوده‌اند، حذف می‌کند.

لیپوساکشن چیست؟

کدام نواحی بدن را می توان لیپوساکشن کرد؟

لیپوساکشن را می توان در بیشتر نواحی بدن که چربی اضافی وجود دارد انجام داد. محبوب ترین نواحی شامل شکم، پشت، پهلوها، قسمت بالایی و داخلی ران ها و باسن، است. نواحی دیگر برای لیپوساکشن می تواند شامل بازوها وغبغب باشد.

آیا به لیپوساکشن علاقه دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو مشاوره با دکتر علیرضا بابایی، همین امروز با ما تماس بگیرید.

تماس با دکتر علیرضا بابایی

آیا لیپوساکشن به کاهش وزن کمک می کند؟

لیپوساکشن یک گزینه جایگزین برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. شما فقط می توانید از طریق لیپوساکشن مقدار محدودی وزن کم کنید. این روشی است که برای کسانی در نظر گرفته شده است که مناطق کوچکی از چربی دارند که در نتیجه ورزش و رژیم غذایی سالم قادر به از دست دادن آن نیستند.

اگر سلول‌های چربی زیادی را از طریق لیپوساکشن بردارید، در نهایت با پوست اضافی مواجه می‌شوید، که ممکن است به جراحی دیگری مانند جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی نیاز داشته باشد. همچنین خطرات متعدد دیگری نیز وجود دارد که اگر چربی بیش از حد در یک مرحله برداشته شود، ممکن است رخ دهد. قبل از انجام لیپوساکشن باید تا حد امکان به وزن ایده آل خود نزدیک شوید.

چه کسی کاندید مناسب برای لیپوساکشن است؟

برای انجام لیپوساکشن باید موارد زیر را رعایت کنید:

  • بالای 18 سال سن داشته باشید.
  • انتظارات واقع بینانه در مورد آنچه که این روش می تواند به دست آورد داشته باشید.
  • BMI سالم (بین 18.5 تا 24.9) داشته باشید.

آیا لیپوساکشن جای زخم باقی می گذارد؟

لیپوساکشن یک روش جراحی است و شامل سوراخ های ریزی به اندازه ۲ تا ۳ میلی متر روی پوست است که از طریق آنها جراح وارد می شود وچربیها را خارج می کند. این سوراخ ها با گذشت زمان از نظر اندازه و رنگ محو می شوند و قابل مشاهده نخواهند بود.

دوره نقاهت چگونه است؟

پس از انجام عمل، گاهی ممکن است مقداری کبودی و تورم به خصوص در محل سوراخ های ایجاد شده داشته باشید که طی چند روز اول  کم کم به زردی می گراید و از بین می رود. لازم هست بعد از لیپوساکشن به مدت ۶ تا ۸ هفته از گن طبی استفاده کنید. این به تسریع دوره نقاهت کمک می کند وکبودی و تورم را کاهش می دهد.

لیپوساکشن چیست

شما باید حداقل دو تا سه روز از کار خود مرخصی بگیرید، با این حال، برخی از افراد احساس می کنند که نیاز به مرخصی بیشتری دارند. شما باید به مدت دو هفته از هرگونه فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. پس از این مرحله، می توانید تمرینات سبک را انجام دهید. بعد از شش هفته می توانید تمام فعالیت های بدنی را از سر بگیرید.

چقدر طول می کشد تا نتایج را ببینید؟

تورم ممکن است حداقل برای سه ماه پس از لیپوساکشن وجود داشته باشد، در برخی موارد حتی بیشتر. پس از کاهش کامل تورم، می توانید نتایج کامل لیپوساکشن را مشاهده کنید.

آیا می توانید پس از انجام لیپوساکشن افزایش وزن داشته باشید؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که پرسیده می شود این است که آیا بعد از لیپوساکشن دوباره وزن اضافه می کنید یا خیر. لازم به یادآوری است که لیپوساکشن گزینه جایگزینی برای کاهش وزن نیست. بلکه با از بین بردن سلول های چربی از نواحی خاصی از بدن شما سایز کم می کنید.

پس از انجام این روش، افزایش وزن در ناحیه عمل شده دشوارتر خواهد بود. در عوض، چربی به دست آمده در نواحی دیگر ذخیره می شود. بنابراین، پس از لیپوساکشن دوباره ممکن است اضافه وزن پیدا کنید. پس از انجام عمل، اگر می‌خواهید نتایج و وزن خود را حفظ کنید، حفظ  رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی مناسب بسیار اهمیت دارد.

آیا لیپوساکشن سلولیت را درمان می کند؟

لیپوساکشن سلولیت و ترک های پوستی را درمان نمی کند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *