Search
Close this search box.
جراحی ترمیم لب شکری

جراحی ترمیم لب شکری

جراحی ترمیم لب شکری به منظور ترمیم شکاف لب انجام خواهد شد. این نقص معمولا مادرزادی می باشد که کودک با لب شکاف یافته متولد می شود. این بیماری یک نقص مادرزادی است که در رشد اولیه جنین ایجاد خواهد شد. به این منظور این جراحی انجام خواهد شد تا حدودی این نقص را از بین ببرد. 

در این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی نکات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهیم. 

جراحی ترمیم لب شکری

جراحی ترمیم لب شکری چیست؟

جراحی ترمیم لب شکری یکی از انواع جراحی پلاستیک می باشد که برای اصلاح و ترمیم لب افرادی که دچار این نقص هستند انجام می شود. همانطور که ذکر کریم، این اختلال از بدو تولد و حتی ابتدای جنین رشد جنین به وجود خواهد آمد و به گفته دیگر کاملا مادرزادی است. از آنجایی که این اختلال تاثیرات منفی بر جسم و روان افراد مبتلا دارد به همین جهت بهتر است در اولین فرصت اقدام به این جراحی کنند. 

این روش از جراحی برای تصحیح شکاف های بالای لب انجام خواهد شد و در این جراحی تمامی نواقص موجود بر لب اصلاح خواهند شد. بنابراین برای اقدام به این جراحی سعی کنید بهترین جراح پلاستیک در تهران را انتخاب نمایید تا بهترین نتیجه و تجربه را از آن کسب کنید. 

این جراحی اکثر در کودکان انجام می شود و از همین رو ترمیم لب ها برای آینده این افراد رضایت بخش تر خواهد بود و از عوارض روانی بر این افراد به صورت کامل جلوگیری خواهد شد. 

بیشتر بدانید: جراحی بینی طبیعی و نچرال

تاثیرات ترمیم لب شکری چیست؟

اختلال لب شکری تاثیرات بسیاری بر روی افراد مبتلا به این اختلال دارد. این اختلال امکان دارد بر روی چهره و روان افراد تاثیر بگذارد. به همین جهت جراحی ترمیم لب شکری تاثیرات مثبتی بر این امر خواهد داشت و این افراد می توانند بدون هیچ نگرانی وارد جامعه شوند. در ادامه اثرات مثبت دیگری از این جراحی را در برای شما معرفی میکنیم.

برخی از تاثیرات این روش از جراحی عبارتند از:

  • بهبود ظاهر: 

از آنجایی که این اختلال بر چهره افراد تاثیر مستقیمی دارد بنابراین با انجام جراحی ترمیم لب شکری، ظاهر افراد مبتلا به این اختلال نیز بهبود می یابد و و در نهایت موجب افزایش اعتماد  به نفس در آنها خواهد شد. 

  • بهبود عملکرد گفتاری:

تاثیر مثبت دیگری که این جراحی بر این اختلال خواهد داشت، بهبود عملکرد گفتاری خواهد شد. با اقدام به این جراحی افراد مبتلا به این اختلال می توانند بهبود تلفظ صدا زدایی کلمات و صداها تجربه کنند. از آنجایی که در این جراحی هدف اصلاح شکاف ها و بازسازی ساختار لب می باشد، بنابراین برای بهبود این اختلال بهترین گزینه اقدام به این جراحی می باشد. 

  • بهبود در تغذیه:

عارضه دیگری که با جراحی ترمیم لب شکری برطرف خواهد شد، بهبود در تغذیه افراد می باشد. همانطور که تا به اینجا ذکر کردیم، این اختلال معمولا در نوزادان و کودکان قابل مشاهده می باشد. به همین دلیل این اختلال موجب می شود در تغذیه با مشکل رو به رو شوند و به دلیل شکاف های موجود بر لب ها تغذیه برای کودکان بسیار دشوار خواهد شد. در نهایت با اقدام به این روش از جراحی میتوان این اختلال را به صورت کامل از بین برد و مشکلات تغذیه کودکان نیز برطرف خواهد شد. 

  • تاثیر روانی:

یکی از مشکلاتی که افراد مبتلا به این اختلال با آن رو به رو هستند، تاثیرات روانی می باشد که از سوی جامعه بر روی آنها تاثیر خواهد گذاشت. به دلیل شکل ظاهری که از طریق این بیماری به وجود می آید، افراد مبتلا به دلیل قضاوت ها نادرست، جامعه گریز می شوند. در نتیجه با اقدام به این جراحی تمامی این مشکلات از بین خواهند رفت و اعتماد به نفس این افراد دوباره باز خواهد گشت.

کاندیدای مناسب جراحی ترمیم لب شکری چه کسانی هستند؟

هر نوع از جراحی پلاستیک کاندیدای مناسب خود را دارد. البته توجه داشته باشید این امر با توجه به تشخیص و دستور پزشک و پس از بررسی آزمایشات مورد نیاز می باشد. بنابراین باید توجه داشته باشدی بهترین جراح پلاستیک را انتخاب کنید تا با تشخیص صحیح وبه موقع از بروز هرگونه عوارض احتمالی جلوگیری کند و در نهایت بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

برخی از کاندیدای مناسب برای این روش از جراحی عبارتند از:

  • افرادی که در سلامت جسمانی کامل به سر می برند.
  • افرادی که دچار هیچ گونه بیماری زمینه ای مانند دیابت و فشار خون و .. نمی باشند.
  • کسانی که از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری می کنند. 
  • کسانی که انتظارات و توقعات منطقی از ای جراحی را دارند.

نتیجه گیری:

با توجه به تمامی نکاتی که تا به اینجا ذکر کردیم، کودکان و یا بزرگسالانی که مبتلا به آن اختلال می باشد، بهترین روش برای درمان آنها جراحی ترمیم لب شکری می باشد که بدون عوارض می باشد و تا حدود بسیار بالایی این شکاف ها لب اصلاح خواهند شد. بنابراین بهتر است برای اقدام به این جراحی حتما با پزشک خود مشاوره های لازم را انجام دهید و از پیشنهادات ایشان بهره مند شوید و در نهایت بهترین نتیجه را از جراحی ترمیم لب شکری داشته باشید. 

سوالات متداول جراحی لب ترمیم لب شکری

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *