Search
Close this search box.
جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از پرطرفدار ترین رینوپلاستی ها در ایران است که فرم ظاهری بینی را جذاب و زیبا می کند. این عمل بینی را مانند عروسک، کاملا فانتزی در نمی آورد. بلکه جراح بینی می تواند، مدل بینی را بین طبیعی و فانتزی شکل دهد. در واقع اگر به دنبال بینی با فرم نه چندان طبیعی و نه چندان فانتزی هستید، مدل نیمه فانتزی مناسب شما خواهد بود. در این عمل مشخص می شود که بینی دستخوش تغییرات قرار گرفته است. با این حال قوس بینی مانند مدل فانتزی نخواهد بود. بلکه مقدار انحنا و زاویه بین لب و نوک بینی کمتر می شود.

اگر خواهان عمل زیبایی بینی هستید، جلسات مشاوره ای را نزد پزشک متبحر و حاذقی بگذرانید. با مشورت پزشک مدل بینی که به صورت شما می آید، مشخص خواهد شد. در ادامه مطلب با نحوه این مدل جراحی بینی و مزایای آن آشنا خواهید شد.

جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی چیست؟

در جراحی بینی نیمه فانتزی، تلاش جراح آن است که حالت نچرال یا جراحی بینی طبیعی را حفظ کند‌. با این حال انحنا و قوس بینی را متناسب با صورت شخص در می آورد. حالت بینی نیمه فانتزی نه کاملا شبیه به عروسک می شود و نه کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد. در نهایت مشخص می شود که بینی عمل شده است. با این حال بینی فرد، یک فرم طبیعی و متناسب با صورت خواهد  گرفت. در این عمل به طور معمول قوس بینی کمی بیشتر از حالت معمولی و کمی کمتر از حالت فانتزی یا عروسکی است. نوک بینی هم به سمت بالا متمایل خواهد شد. نتیجه این عمل متناسب کردن حالت بینی با تمام جزئیات صورت است.

جراحی بینی نیمه فانتزی به صورتی انجام می شود که زاویه نوک بینی با حد فاصل لب فوقانی، حدود 90 درجه الی 105 درجه باشد. کسانی که نمی خواهند بینی خود را کاملا فانتزی در آورند، می توانند عمل نیمه فانتزی را انتخاب کنند. قوس بینی بعد از جراحی نیمه فانتزی، بسیار طبیعی و در عین حال زیبا خواهد بود. البته توصیه می شود عمل بینی نیمه فانتزی توسط یک جراح متخصص و با تجربه انجام شود. یک جراح حاذق باید بتواند قوس بینی را به حالت طبیعی در آورد، طوری که بعد از عمل نوک بینی کج نباشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی چگونه انجام می شود؟

هر مدل جراحی بینی به هر دو روش انجام می شود. روش های عمل باز بینی و عمل بسته بینی، برای انجام رینوپلاستی ها استفاده می شوند. از آن جایی که عمل بینی نیمه فانتزی انواع مختلفی دارد، جراح متخصص بر اساس مدل دلخواه و انتخاب شده فرد، نوع عمل را مشخص خواهد کرد. در جراحی بینی به صورت بسته، شکافی بر روی بینی ایجاد نمی شود. در این حالت کلیه شکاف ها و جراحی از داخل بینی انجام خواهد شد. در این صورت امکان دارد، نتیجه عمل به صورت دلخواه میسر نشود. به همین دلیل جراحان اکثرا روش عمل باز را انتخاب می کنند.

برای جراحی این مدل بینی به روش باز، علاوه بر این که در داخل حفره های بینی هم شکاف ایجاد می شود؛ شکاف هایی بر روی پوست هم به وجود می آید. با این روش جراح می تواند پوست را بردارد و ساختار بینی را دستخوش تغییرات قرار دهد. از آن جایی که این روش مانع محدودیت دید جراح نمی شود، غالبا نتایج رضایت بخشی هم به دنبال دارد. عمل نیمه فانتزی بینی تحت بیهوشی کامل انجام می شود.

کاندیدای مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی برای رفع ایرادات و داشتن یک ظاهر متناسب و زیبا انجام می شود. به طور معمول افرادی که بینی طبیعی می خواهند و از مدل عروسکی یا فانتزی دوری می کنند، می توانند عمل بینی نیمه فانتزی انجام دهند. غضروف بینی و فرم استخوان باید به گونه ای باشد که در عمل نیمه فانتزی، بتوان آن را اصلاح کرد. به همین دلیل به تمام افراد نمی توان این فرم از بینی را برای جراحی پیشنهاد کرد. اگر شخصی غضروف بینی نازک یا پوست ضخیمی بر روی بینی داشته باشد، نمی تواند این مدل جراحی را انجام دهد. همچنین از آن جایی که فرم بینی بعد از جراحی نیمه فانتزی به صورت باریک‌ تر در می آید، معمولا به آقایان پیشنهاد نخواهد شد.

افرادی که ظاهر صورت کوچک و باریکی دارند، می توانند جراحی بینی انجام دهند. دلیل آن کوچک شدن و جمع و جور شدن بینی است که با اجزای صورت های کوچک به خوبی هماهنگ می شود. به طور کلی افرادی که پوست بینی نازک و همچنین غضروف بینی محکمی دارند، برای عمل بینی نیمه فانتزی مناسب هستند.

مزایای جراحی بینی به صورت نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی به صورتی است که حالت بینی از مدل طبیعی کمی کوچک‌ تر و ظریف تر به نظر می رسد. در این عمل تیغه بینی نازک شده و سوراخ های بینی هم کوچک می شوند. این مدل جراحی علاوه بر ظاهر زیبایی که به صورت می بخشد، مزایای درمانی و سلامتی دیگری هم دارد. در ادامه به برخی از مهم ترین مزایای این نمونه از جراحی نیمه فانتزی، اشاره شده است:

  • برطرف کردن مشکلات تنفسی، پولیپ بینی و‌‌…
  • رفع ایرادات ظاهری مانند انحراف بینی
  • رفع افتادگی نوک بینی یا کج بودن آن
  • برطرف کردن نواقص بینی پهن، مانند باریک کردن آن
  • سوراخ‌ های کوچک و یک اندازه
  • ایجاد تناسب بین بینی با اجزای صورت فرد

نتیجه گیری:

برای داشتن یک بینی با حالت فانتزی و در عین حال فرم طبیعی، می توان جراحی بینی نیمه فانتزی را انجام داد. در بینی نیمه فانتزی، تناسب صورت باید در نظر گرفته شود. افرادی که غضروف بینی محکم و همچنین صورت کوچک و پوست بینی نازکی دارند، کاندیدای خوبی برای این مدل جراحی هستند.‌ ایرادات و نواقص بینی با این مدل جراحی، برطرف خواهد شد.

سوالات متداول جراحی بینی نیمه فانتزی

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *