جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع رینوپلاستی است که بیشتر در بین خانم ها طرفدار دارد. البته این نوع جراحی بینی برای همه افراد مناسب نیست، مثلا در افرادی که به دلیل ضخامت پوست بینی دارای بینی گوشتی هستند، با مدل فانتری تغییرات در بینی آنها به خوبی نمایان نخواهد شد. این نوع رینوپلاستی روی بینی استخوانی نتیجه بهتری خواهد داشت و معمولا برای بینی های گوشتی بزرگ توصیه نمی شود.

افرادی که می خواهند بینی فانتزی داشته باشند می توانند امیدوار باشند که در صورت نارضایتی از نتیجه جراحی و نوع بینی خود، مجددا می­توانند جراحی بینی فانتزی یعنی جراحی بینی ترمیمی داشته باشند. نوع دیگری از این جراحی وجود دارد که آن را در زمره ی مدل فانتزی قرار می دهد اما بخاطر چند تفاوت اندک به آن جراحی بینی نیمه فانتزی گفته می شود.

این مدل از جراحی بینی نیز بازهم در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد که ضمن حفظ تناسب اندازه و فرم بینی با اندازه اجزای صورت، نوک بینی کمی بالا بوده یعنی از نوع سربالاتر و کمی کوچک­تر و معمولی­تر است و قوس پشت بینی کمی بیشتر از بینی طبیعی می­باشد. در مقاله حاضر می­خواهیم درخصوص جراحی بینی فانتزی و مراحل انجام آن صحبت نمائیم.

برخی از نمونه کار های دکتر علیرضا بابایی: 👇

شماره تماس دکتر علیرضا بابایی

انتخاب مدل جراحی بینی فانتزی در بین افراد مختلف

معمولا بافت بینی افراد بدین صورت است که قسمت بالایی ساختار بینی استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. جراحی بینی می تواند استخوان، غضروف، پوست یا هر سه را تغییر دهد. بینی تنها قسمت برجسته صورت است، بنابراین تناسب بین بینی و سایر قسمت های صورت می­تواند نقش موثری در زیبایی چهره افراد داشته باشد.

اگر در ظاهر بینی نقصی وجود داشته باشد موجب اختلال در زیبایی صورت فرد می­شود. اما تناسب صورت و زیبایی چهره، فرد را تحت تاثیر قرار داده و به او اعتماد به نفس بیشتری می­دهد. هدف از جراحی بینی فانتزی و بطور کلی انواع جراحی زیبایی بینی، رفع ناهنجاری های بینی تا حد امکان و ایجاد ظاهری ایده آل و استاندارد برای صورت است.

اما تفاوت سلیقه افراد و روش های جراحی باعث تغییرات زیادی در نتیجه و شکل نهایی بینی مورد نظر افراد پس از جراحی می­شود. لازم است بطور واقع بینانه به این مسئله توجه نمائید که افرادی که دارای بینی گوشتی هستند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی نیستند و بهترین جراحی بینی برای آنها جراحی بینی طبیعی است. معمولا بهترین کاندید برای این نوع جراحی کسانی هستند که بینی استخوانی و اندام های صورتشان کوچک تر است.

کلیک کنید: جراحی بینی به روش باز

اهمیت انتخاب یک پزشک ماهر

قاعدتا رینوپلاستی فانتزی باید توسط جراح بینی با تجربه و ماهر انجام شود تا نتیجه قابل قبولی داشته باشد. یک جراح بینی ماهر لازم است در زمان جراحی بینی فانتزی، برای آرامش خاطر بیمار و نیز رضایت او از چهره خود مشاوره کاملا دقیق و خوبی به بیمار خود بدهد.

پزشک باید برای کوچک کردن بینی ابتدا ساختار بینی را دقیق بررسی کند. همچنین نباید اقدام به کوچک کردن غیر طبیعی بینی کند؛ زیرا کوچک شدن بیش از حد بینی منجر به اختلالات تنفسی برای بیمار می­شود. در رینوپلاستی فانتزی تمرکز اصلی جراح بر روی نوک بینی است بطوری که تغییرات ایجاد شده در نوک بینی، خود به خود بیشتر از سایر مدل های جراحی زیبایی بینی خواهد بود.

جراح باید عناصر بالینی بینی را در حین جراحی در نظر بگیرد و از تعادل آنها با یکدیگر و با بقیه صورت فرد اطمینان حاصل کند. دکتر بابایی یکی از بهترین جراحان زیبایی بینی در سطح کشور است که نه تنها مهارت لازم را برای تشخیص بهترین نوع عمل و متناسب با چهره بیمار خود در جلسات مشاوره ای دارد، بلکه می­تواند دقیقا مطابق خواسته بیمار و آنچه در روز مشاره انتخاب شده همان نوع را در روز عمل اجرا نماید.

دکتر-علیرضا-بابایی

نکات قابل توجه در خصوص جراحی بینی فانتزی

اگر دوست دارید نوع عمل بینی خود را از نوع فانتزی انتخاب کنید دقت داشته باشید که در این مدل، داشتن بافت و غضروف قوی در بینی و همچنین داشتن پوست نازک برای جراحی بینی فانتزی ضروری است. از طرفی توجه نمایید که یکی از نکات مهم در زمان انتخاب جراحی بینی فانتزی خود داری نمودن از فشار دادن بیش از حد به بینی برای کوچک کردن بینی می­باشد و در جلسات اولیه مشاوره، میزان این کوچک نمودن را به پزشک واگذار نمایید.

به طور کلی پزشک در جراحی بینی فانتزی، با توجه به تناسب صورت و با توجه به سلیقه بیمار، نوک بینی را گرد یا زاویه می دهد. همچنین برای ساختن مدل بینی به شکل عروسکی، نوک بینی را کمی بالا می­برد.

در جراحی بینی فانتزی، بینی به میزان قابل توجهی کوچک می­شود و در نمای نیم رخ قوس و انحنای زیادی ایجاد می شود. در جراحی بینی فانتزی ارتفاع بینی در زاویه نیم رخ بیشتر دیده می­شود. همچنین باعث باریک شدن بینی در نمای جلوی صورت می­شود و به اصطلاح در بالای پره های بینی چین ایجاد می­کند که باعث افتادگی خطی در بالای پره های بینی می­گردد.

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی فانتزی

رعایت روش های قبل از جراحی بینی تاثیر بسزایی در کسب نتایج بهینه از جراحی بینی دارد و افراد می توانند با رعایت این روش ها یک جراحی بینی ایمن­ داشته باشند.

از این رو لازم است تا متقاضیان جراحی بینی فانتزی قبل از جراحی بینی اقدامات احتیاطی زیر را رعایت نمایند:

  • در جلسه مشاوره خواسته ها و انتظارات خود از این جراحی را به طور کامل برای پزشک خود توضیح دهند.
  • باید انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی فانتزی متناسب با بافت صورت خود داشته باشند.
  • لازم است آزمایش های تجویز شده توسط پزشک را انجام دهند.
  • طبق دستور پزشک حداقل 2 هفته قبل از جراحی بینی، مصرف آسپرین و داروهای حاوی آن مانند پروفن را متوقف نمایند؛ چرا که مصرف این داروها منجر به اختلال در گردش خون و افزایش خطر خونریزی می­شود.
  • همچنین، باید از 2 هفته قبل از جراحی بینی به طور کامل از مصرف سیگار و داروهای حاوی نیکوتین خودداری کنند.

هدف همه افراد پس از جراحی بینی فانتزی زیباتر شدن چهره و توازن بیشتر بین اندام های صورت است. زوایایی مانند زاویه پل بینی، زاویه بینی به لب و چرخش نوک بینی و… بخشی از ابزارهای هدف گذاری هستند که در زیبایی بینی پس از عمل نقش دارند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *