عمل جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی و نچرال

جراحی بینی طبیعی یکی از رایج ترین انواع جراحیهای زیبایی است. اغلب افرادی که دوست دارند  عمل بینی انجام دهند زمانی که به جراح مراجعه می کنند از او می خواهند که جراحی بینی آنها کاملا طبیعی بوده تا چهره ای زیباتر و در عین حال طبیعی داشته باشند.

جراحی بینی یا اصطلاحا رینوپلاستی شکل بینی را طوری  تغییر میدهد که  تناسب اجزای صورت برقرار شود و همچنین مشکلات تنفسی را برطرف می‌کند. هرچقدر این تغییر و جراحی طبیعی تر باشد  نتیجه اش برای فرد  کاملا دلنشین و جذابتر خواهد بود. از این رو اغلب مراجعین جراحی بینی طبیعی را بیشتر می پسندند.

افراد و داوطلبین جراحی بینی طبیعی این عمل را به دو دلیل انجام میدهند، در واقع این عمل هم می تواند با هدف زیبایی بینی و هم به دلیل رفع  مشکلات تنفسی و انحراف در استخوان بینی انجام شود. با توجه به نوع بینی هر فرد که می تواند استخوانی و یا غضروفی باشد میزان برش و تغییر در جراحی بینی به شکل طبیعی تعیین می شود.

در این مقاله قصد داریم با جراحی بینی طبیعی بیشتر آشنا شویم.

برخی از نمونه کار های جراحی بینی دکتر علیرضا بابایی

مراحل انجام جراحی بینی طبیعی

روش های مختلف برای جراحی بینی طبیعی به دو روش عمل باز و عمل بسته است.

روش باز: جراحی بینی باز روشی برای تغییر شکل عمده بینی فرد است. در این روش جراح شما برش هایی ایجاد می کند تا پوست بینی شما را به طور کامل از استخوان و غضروف جدا کند، که به آنها اجازه می دهد آناتومی زیرین بینی شما را به وضوح ببینند.

روش بسته: رینوپلاستی بسته یک روش کوچک برای تغییر شکل بینی است. جراح شما برش هایی در بینی شما ایجاد می کند تا پوست شما را از استخوان و غضروف جدا کند تا شکل آن را تغییر دهد.

البته شما در ملاقاتی که قبل از عمل زیبایی بینی، برای مشاوره اولیه با جراح خود دارید در خصوص نحوه باز یا بسته بودن جراحی بینی طبیعی خود مشورت نمائید. این جلسه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا سؤالات خود را بپرسید و نتایجی را که امیدوارید به دست آورید توضیح دهید. پزشک با توجه به نیاز بینی به شما بهترین روش جراحی را پیشنهاد میدهد.

دلیل انتخاب جراحی بینی طبیعی

ممکن است برخی از افراد و به ویژه بانوان تمایل داشته باشند که جراحی بینی خود را به شکل عروسکی انجام دهند اما اگر عمل بینی بیشتر بخاطر برطرف نمودن مشکلات تنفسی باشد پزشک جراح توصیه می کند که به جای مدل عروسکی، فرد جراحی بینی طبیعی را انتخاب نماید.

همچنین بسیاری از متخصصان زیبایی با توجه به تجاربی که از نتایج جراحی بینی دارند تغیر شکل ظاهر بینی را به روش جراحی بینی طبیعی بسیار مناسبتر می دانند تا متقاضیان عمل رینوپلاستی با دیدن چهره ی طبیعی رضایت بیشتری داشته باشند.

یکی از جراحان پرتجربه که تاکنون بیش از چندین عمل جراحی بینی را با نتایج موفقیت آمیزی در کارنامه کاری خود دارد دکتر علیرضا  بابایی میباشد. دکتر بابایی با مشاوره هایی که در ویزیت اول به بیمار خود میدهد پس از بررسی وضعیت بینی هر فرد و با توجه به ترسیم بینی مناسب چهره هر فرد در مونیتور، به اغلب مراجعین خود جراحی بینی طبیعی را پیشنهاد میکند. به خصوص برای کسانی که دوست ندارند عمل بینیشان معلوم و مشخص باشد این مدل جراحی بسیار مناسب است.

دکتر علیرضا بابایی

ویژگی بینی طبیعی و نتایج حاصل از جراحی بینی طبیعی

میزان ابعاد صورت و اجزای صورت مانند لبها، چشمها، ابروان و … نقش مهمی در انتخاب نوع و مدل عمل بینی دارند. اگر بخواهیم برای عمل مدل جراحی خود را انتخاب کنیم باید آن را با ابعاد صورت خود بسنجیم. هر قدر اندازه ها با استاندارد لازم که در زیبایی شناسی تعریف شده است یکی باشد قطعا چهره را طبیعی و زیباتر میکند. در غالب استاندارد زیبایی شناسی، بینی در قسمت یک سوم میانی ارتفاع صورت و نیز یک پنجم میانی عرض صورت هر فرد واقع میباشد. با این تعریف، هر قدر نتایج حاصل از جراحی بینی با استاندارد تعریف شده نزدیکتر باشد قطعا چهره ای شادابتر و زیباتر خواهید داشت.

این بررسی نشان میدهد که جراحی بینی طبیعی به استانداردهای زیبایی شناسی بسیار نزدیکتر است. از این رو برای سایر افراد اعم از آقایان و خانم ها توصیه می شود که بدون هیچ گونه استرس و نگرانی جراحی بینی طبیعی را انتخاب کنند و از نتایج حاصل از آن در صورت خود لذت ببرند.

مقالات دیگر: جراحی بینی ترمیمی

نتیجه گیری:

جراحی بینی طبیعی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی در بین آقایان و خانم هایی است که قصد دارند در عین حال که چهره ای زیباتر داشته باشند فرم بینی آنها کاملا طبیعی به نظر برسد. انتخاب یک جراح مناسب مانند دکتر علیرضا بابایی کمک میکند که عمل بینی فرد بدون جلب توجه و در چارچوب استانداردهای لازم کاملا زیبا، جذاب و طبیعی به نظر بیاید و چهره ای شاداب را همراه با حس اعتماد به نفس بیشتر به افراد هدیه دهد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *