جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی

هدف رینوپلاستی ثانویه ترمیم عیوب ناشی از جراحی بینی قبلی است. رینوپلاستی ثانویه علاوه بر بازگرداندن ظاهری هماهنگ به بینی، اصلاح مشکلات سلامتی ناشی از یک عمل ناموفق برای بیمار را نیز ممکن می سازد. از جمله موارد دیگر، شکستگی استخوان های بینی یا مشکلات تنفسی می تواند باشد.

اولین مشاوره به جراح این امکان را می دهد که تجزیه و تحلیل کامل بینی بیمار را انجام دهد و تمام پارامترهایی را که باید قبل از در نظر گرفتن رینوپلاستی ثانویه در نظر گرفته شود به بیمار ارائه دهد. رینوپلاستی ثانویه نیاز به یک تکنیک جراحی خاص دارد. انتخاب های جراح باید متفکرانه، مبتکرانه و متناسب با هر بینی و همچنین با مشاهدات انجام شده در طول عمل باشد.

هر بینی متفاوت است و هر عمل جراحی بینی ثانویه متفاوت است. ویژگی های رینوپلاستی ثانویه در این واقعیت نهفته است که دو عامل بر مداخله ای که باید انجام شود تأثیر می گذارد:

  • ظاهر کلی بینی پس از اولین جراحی بینی
  • خواسته ها و نیازهای بیمار

برخی از نمونه کار های جراحی بینی دکتر علیرضا بابایی: 👇👇👇

جراحی بینی ثانویه برای چه کسانی مناسب است؟

رینوپلاستی ثانویه برای افرادی است که اولین جراحی بینی را انجام داده اند که نتایج رضایت بخشی نداشته باشد. به ویژه زمانی نشان داده می شود که:

  • پوست و بافت های زیر جلدی آسیب دیده و ضعیف شده اند.
  • استخوان ها بیش از حد عمیق، نزدیک به هم یا به صورت نامتقارن جابجا شده اند.
  • غضروف ها تغییر شکل داده و منحرف شده اند.
  • بینی بیش از حد توخالی است یا با یک برآمدگی بسیار بزرگ مشخص شده است.
  • بینی بیش از حد باریک است، نوک آن بیش از حد گیر کرده است.
  • بینی نامتقارن است.
  • شکل بینی باعث ناراحتی فیزیکی و حتی مشکل در تنفس می شود.

جراحی بینی ثانویه چگونه انجام می شود؟

پزشک ابتدا بیماران را در یک جلسه مشاوره اولیه می بیند. این بسیار مهم است زیرا به پزشک اجازه می دهد تا معاینه بالینی بینی را انجام دهد و ترمیم ها و اصلاحاتی را که باید انجام شوند ارزیابی کند. همچنین مطمئن خواهد شد که این روش در مورد شما منع مصرف ندارد و نیازهای شما را برآورده می کند. خود عمل به صورت سرپایی (با ترخیص عصر همان روز) و تحت بی حسی موضعی (یا عمومی بسته به مورد) انجام می شود.

برش ها روی دیواره های بینی ایجاد می شود و اقدامات لازم را برای اصلاح و بازسازی بینی انجام می شود. این موارد به مورد بیمار بستگی دارد و باید در اولین جلسه مشاوره مشخص شود. سپس با استفاده از بخیه های قابل جذب، بسته شدن برش ها انجام می شود. یک اسپلینت گچی روی بینی قرار داده می شود و در پایان عمل یک فتیله به هر سوراخ بینی وارد می شود.

عواقب بعد از عمل بینی ثانویه چیست؟ ❌

رینوپلاستی ثانویه یک عمل جراحی بدون درد است. به طور معمول، کبودی و تورم در اطراف چشم و بینی به مدت 7-10 روز ظاهر می شود. ناراحتی تنفسی، شبیه به سرماخوردگی ، معمولا احساس می شود. گچ بینی ظرف 7 تا 10 روز پس از عمل برداشته می شود. شستشوی حفره های بینی با محلول نمکی توصیه می شود.

از سرگیری فعالیت های روزانه می تواند روز بعد از عمل انجام شود. با این حال، قبل از اینکه بتوانید یک فعالیت حرفه ای را از سر بگیرید، باید یک هفته صبر کنید. همچنین برای از سرگیری هرگونه فعالیت ورزشی باید یک ماه صبر کنید.

قیمت جراحی بینی ثانویه

در طول یک مشاوره اولیه، دکتر علیرضا بابایی، آنالیز کامل بینی شما را انجام می دهد و به نیازها و انتظارات مختلف شما در زمینه اصلاح بینی گوش می دهد. برای رفع نیازهای ثانویه رینوپلاستی شما یک برنامه طراحی می کند و یک پیشنهاد تعیین می کند. قیمت جراحی بینی ثانویه بسته به ماهیت مداخله ای که باید انجام شود متفاوت خواهد بود.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *