جراحی بینی استخوانی با صدها نمونه کار موفق

جراحی بینی استخوانی نوعی  جراحی بینی به حساب می‌آید  که در آن مشکلاتی که در بینی وجود دارد برطرف می‌گردد. ابن مشکلات می‌تواند شامل قوز بینی، بلند بودن بینی و یا بد فرم بودن استخوان‌های بینی باشد. نام دیگر بینی استخوانی، بینی عقابی و بینی قوزدار است. این نوع بینی، پوست نازکی دارد و این ویژگی باعث شده است که در حین انجام عمل به ظرافت تراش استخوان بینی کمک شایانی کند. در نهایت باعث می‌شود که عمل بینی نتیجه بسیار خوبی داشته باشد.

برای این‌که بتوان از جراحی بینی استخوانی به نتیجه دلخواه رسید بهتر است که یک پزشک متخصص با مهارت را انتخاب کرد، که بتواند عمل‌های جراحی را با دقت و مهارت بالایی انجام دهد. یکی از بهترین پزشکانی که در این زمینه فعالیت می‌کند، دکتر بابایی است.

دکتر علیرضا بابایی

روش جراحی بینی استخوانی

یکی از نکاتی که بسیار حائز اهمیت می‌باشد، این است که در عمل زیبایی بینی صرفاً از طریق ایجاد کردن برش‌ها و انجام دادن یک سری تغییرات،  ایرادهای بینی رفع می شود.

از این‌رو افرادی که قصد انجام عمل بینی استخوانی طبیعی دارند، یا در مواردی که مایلند تغییرات لازم را بدون انجام دادن عمل به دست آورند یا در برخی مواقع در سایت‌های اینترنتی مشاهده می‌کنند که عمل دماغ استخوانی از طریق لیزر انجام می‌شود، باید به آن‌ها گفت که اصلاح کردن بینی استخوانی صرفاً از طریق انجام عمل بینی امکان‌پذیر است.

بنابراین، برای رسیدن به نتیجه مطلوب جهت حفظ کردن جریان تنفسی و به حداقل رسیدن میزان عوارضی که ناشی از جراحی بینی استخوانی می‌باشد، باید عمل فوق توسط بهترین جراح بینی استخوانی انجام گیرد. در این نوع عمل می‌توان مشکلاتی مثل کج بودن بینی، شکستگی بینی، انحراف تیغه بینی، پولیپ و موارد دیگر را درمان کرد.

جراحی بینی استخوانی به روش باز

در صورتی‌که از شکل بینی خود ناراضی می‌باشید و در زمان تنفس کردن و یا در زمان خواب با مشکل روبرو می‌شوید، چاره آن انجام عمل رینوپلاستی است. این فرآیند بر روی انواع بینی‌های مختلف، مثل بینی استخوانی می‌تواند نتایج بسیار خوبی را به جا بگذارد. رینوپلاستی به دو روش باز و بسته امکان پذیر است.

در جراحی بینی به روش باز، یک برش در قسمت ستون بینی، یعنی بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌شود که از طریق آن جراح می‌تواند به راحتی به چارچوب استخوان و غضروف بینی دسترسی بهتری داشته باشد و بتواند تغییرات ظریف را در آن اعمال کند.

استفاده از روش فوق جهت جراحی، می‌تواند دامنه حرکت وسیعی را در دست پزشک قرار دهد، تا  بتواند به راحتی به چارچوب بینی دسترسی داشته باشد. استفاده از این روش جهت اصلاح کردن تغییرات ظریف‌تر بینی، گزینه مناسبی می‌باشد. بعد از آن‌که فرایند جراحی بینی استخوانی، به روش باز به پایان رسید،   جراح پوست بیمار را به حالت اولیه بر می‌گرداند.

جراح از بخیه‌های بسیار ظریفی استفاده می‌کند، تا برش‌های بینی را ببندد. مهارت جراح در این قسمت حائز اهمیت می‌باشد، به شیوه‌ای که بعد از آن‌که دوره بهبودی سپری شد، نباید اثری از برش‌ها در این قسمت بینی باقی بماند.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته

یکی دیگر از روش‌هایی که از طریق آن می‌توان اقدام به جراحی بینی استخوانی کرد، به شیوه بسته می‌باشد؛ که به آن اندونیزال نیز گفته می‌شود. بهترین روش شکل دهی بینی از طریق سوراخ‌های بینی انجام می‌گیرد. این روش جراحی برای انجام دادن اصلاحات جزئی که در بینی وجود دارد، مناسب می‌باشد. همچنین جهت شکل دهی در قسمت نوک بینی کاربرد فراوانی دارد.

جراحی بینی استخوانی به شیوه بسته، در مقایسه با روش باز به صورت کم تهاجمی می‌باشد، یعنی میزان تورم بعد از انجام عمل کم‌تر می‌باشد و دوران نقاهت و ریکاوری در آن بسیار کم‌تر است. در عمل بسته، چون تمام برش‌ها در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود، در حالت کلی هیچ گونه زخم آشکاری در بینی به جا نخواهد ماند. به همین دلیل امروزه  جراحی بینی استخوانی بیشتر به روش بسته انجام می شود.

برخی از نمونه کار های دکتر علیرضا بابایی: 👇

جراحی بینی استخوانی طبیعی

با توجه به این‌که بینی‌های استخوانی ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی دارند، مثل غضروف‌های قوی، استخوان‌های مستحکم و پوست نازک، از این‌رو هیچ گونه محدودیتی برای انجام دادن عمل زیبایی بینی در آن‌ها وجود ندارد. یکی از بهترین و پرطرف‌دارترین مدل‌هایی که امروزه در میان آقایان جهت انجام دادن جراحی بینی استخوانی وجود دارد، جراحی بینی به شکل طبیعی است.

در حالت کلی اکثرا آقایان تمایل ندارند که نتیجه‌ای که از عمل به دست می‌آید، به صورت آشکار و مشخص باشد؛ از این‌رو تأکید دارند که که جراحی بینی به حالت طبیعی انجام گیرد. بنابراین در پروسه عمل زیبایی بینی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی زاویه مناسبی در قسمت بین لب بالا و قسمت نوک بینی ایجاد می‌کند و از نمای نیم رخ تیغه بینی، اقدام به صاف کردن آن می‌کند.

در صورتی‌که بیمار تمایل داشته باشد و درخواست کند جراح یک قوس بسیار ملایم نیز ایجاد می‌کند. در مرحله‌ی آخر یک بینی که متناسب با فرم صورت باشد، ایجاد خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی

  • دو هفته قبل از انجام عمل نباید هیچ گونه دخانیات و مشروبات الکلی استفاده کرد.
  • قبل از انجام عمل بینی استحمام کنید.
  • شب قبل از عمل بهتر است شام سبکی میل کرده و حدود ۸ ساعت قبل از عمل باید ناشتا باشید.
  • مدارک و آزمایشاتی که جراحتان تجویز کرده همراه داشته باشید.
  • برای این‌که بتوان به نتیجه مطلوب رسید بهتر است که یک فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه را انتخاب کنید. دکتر علیرضا بابایی در این زمینه می‌تواند، کمک شایانی به بیماران کند.
  • برای این‌که بتوان از انجام عمل نتیجه بهتری گرفت، باید  توصیه‌هایی را که جراحان در جلسات مشاوره بیان کرده اند رعایت کرد.

مقالات دیگر: مراقبت های بعد از جراحی بینی

کلام آخر:

جراحی بینی استخوانی، یکی از عمل‌های زیبایی است که  جهت رفع ایرادها و نواقص بینی انجام می شود. جراح در این عمل از کوچک کردن بینی خودداری می‌کند و سعی دارد فرم طبیعی بینی را حفظ کند و صرفاً ایرادهای آن را رفع کند.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *