Search
Close this search box.
تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در موارد متنوعی است. برای مثال کاندیداهای انجام این جراحی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. به طور معمول زنان اغلب جراحی بینی فانتزی را انتخاب می‌کنند، زیرا سبب می‌شود ظاهر آنها بی‌ نقص جلوه کند. در صورتی که آقایان ترجیح می‌دهند جراحی بینی نیمه فانتزی را انجام دهند. 

مهم ترین تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی،  تفاوت در مراحل اجرا و همچنین تفاوت در ویژگی‌های این دو جراحی است. جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی در ویژگی‌ها و مزایای خود تفاوت‌هایی دارند. هر یک از این جراحی‌ها مزایای منحصر به فردی دارند که افراد می‌توانند با توجه به آنها تصمیم بگیرند که قصد دارند کدام یک از عمل‌ها را انجام دهند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی چیست؟

تفاوت‌ جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی بسیار زیاد هستند. افرادی که قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی را دارند، باید با تفاوت این دو نوع جراحی آشنا شوند تا بتوانند با دید باز و اطلاعات کامل تصمیم گیری نمایند.

معمولا در نتیجه انجام جراحی بینی فانتزی، بینی از حد طبیعی خود بسیار کوچک تر خواهد شد. در این جراحی پزشک نوک بینی را به سمت بالا بلند کرده و تیغه یا پل بینی حالت خمیده به خود می‌گیرد‌.  معمولا جراحی بینی فانتزی سبب می‌شود که بینی شما کاملاً مصنوعی به نظر برسد. زیرا نوک بینی به شدت به سمت بالا خم شده و تیغه بینی به حد زیادی خمیده خواهد شد. به همین سبب است که بینی افراد پس از انجام جراحی بینی فانتزی کاملاً از حالت طبیعی خارج خواهند شد. 

ممکن است برخی افراد جراحی فانتزی بینی را با نام جراحی عروسکی نیز بشناسند. توجه داشته باشید اگر بینی خود را به صورت عروسکی جراحی نمایید، ممکن است اندازه بینی با سایر قسمت‌های صورت هم خوانی نداشته و غیر طبیعی به نظر برسد. 

جالب است بدانید با وجود تمامی مواردی که ذکر کردیم این نوع جراحی نزد خانم‌ها محبوبیت بسیاری داشته و بسیاری از افراد درخواست انجام این نوع جراحی را از پزشک خود دارند. 

توجه داشته باشید که معمولاً جراحی بینی عروسکی برای هر چهره‌ای مناسب نبوده بنابراین اگر قصد انجام این نوع جراحی را دارید، باید حالت و اجزای صورت خود را در نظر بگیرید.

در جراحی نیمه فانتزی پزشک جراحی را به گونه‌ای انجام می‌دهد که نتیجه به دست آمده ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی باشد. در واقع در این نوع جراحی قوس ایجاد شده بسیار کمتر از بینی فانتزی بوده که این امر سبب می‌شود، بینی شما نسبت به مدل‌های فانتزی خمیدگی بسیار کمتری داشته باشد.  معمولاً پزشکان به افرادی که نه به جراحی بینی طبیعی و نه به جراحی بینی فانتزی علاقه دارند، پیشنهاد می‌کنند جراحی بینی نیمه فانتزی را انجام دهند.

تفاوت کاندیدای جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

یکی از مهم ترین تفاوت‌های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی، کاندید‌های آن‌ها هستند. توجه داشته باشید که کاندیدهای جراحی بینی فانتزی اغلب خانم‌ها هستند. زیرا خانم‌ها علاقه بسیار زیادی به این دارند که ظاهر کاملاً بی‌ نقصی داشته باشند. همچنین همان طور که پیش از این نیز ذکر کردیم، در جراحی بینی فانتزی اندازه بینی کاهش خواهد یافت. بنابراین لازم است افرادی این عمل را انجام دهند که سایر اجزای صورت آنها نیز اندازه تقریباً کوچک‌ تری داشته باشد.

بنابراین جراحی بینی فانتزی چندان برای آقایان مناسب نبوده و بهتر است خانم‌ها این جراحی را انجام دهند. معمولا آقایان برای انجام جراحی بینی، جراحی طبیعی یا جراحی نیمه فانتزی را ترجیح می‌دهند. به طور کلی افرادی می‌توانند جراحی بینی نیمه فانتزی یا فانتزی را انجام دهند که بینی آنها استخوانی بوده و پوست نازک داشته باشند. معمولا افرادی که دارای بینی گوشتی باشند، نتیجه خوبی از انجام این جراحی‌ها نخواهند گرفت.

تفاوت مراحل انجام جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

 یکی دیگر از مهمترین تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی، تفاوت در مراحل اجرای این جراحی‌ها است. اولین تفاوت این است که در حین انجام جراحی نیمه فانتزی، پل و نوک بینی افراد با استفاده از  غضروف بینی به شیوه طبیعی ایجاد خواهند شد. در حالی که در حین انجام جراحی بینی فانتزی، پل و نوک بینی به کمک غضروف به شکل غیر طبیعی ایجاد خواهند شد. 

به طور کلی می‌توان گفت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی حتی در مزایا و معایب نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. معمولاً از آن جایی که در جراحی بینی نیمه فانتزی افراد زیبایی و ظرافت بیشتری را تجربه می‌کنند، می‌توان گفت این جراحی مزیت بیشتری نسبت به عمل بینی فانتزی دارد. معمولاً در عمل بینی فانتزی درصد زیبایی کمتر بوده و در انتها بینی افراد مصنوعی‌ تر جلوه می‌کند.

به عنوان مهم‌ترین تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که جراحی بینی نیمه فانتزی به چهره شما زیبایی طبیعی فوق العاده‌ای خواهد بخشید، در صورتی که جراحی فانتزی از این میزان زیبایی برخوردار نیست.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

 تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی به مراحل اجرای آن ختم نخواهد شد، بلکه این دو جراحی تفاوتی در مزایا نیز با یک دیگر دارند. از جمله مهمترین مزایای عمل بینی نیمه فانتزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رفع مشکلات تنفسی
  • بر طرف کردن افتادگی نوک بینی
  • بر طرف کردن ایرادات ظاهری بینی
  • باریک شدن بینی‌های پهن
  • کم شدن پهنای نوک بینی
  • تناسب طول بینی
  • زیباتر شدن بینی
  • طبیعی‌تر بودن ظاهر بینی نسبت به جراحی بینی فانتزی

همچنین در خصوص مزیت‌های عمل بینی فانتزی باید ذکر کنیم که معمولاً بینی بزرگ یا منحرف سبب بر هم خوردن تعادل چهره افراد شده و در نتیجه زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پس به عنوان مهم‌ ترین مزیت جراحی بینی فانتزی می‌توان به زیباتر شدن چهره و بهبود ظاهر افراد اشاره کرد. معمولا زیبا شدن چهره سبب تاثیرات مثبتی در اعتماد به نفس افراد و خود پنداره مثبت آنها می‌شود. به علاوه جراحی بینی فانتزی می‌تواند سبب اصلاح مسیر تنفسی و ساختارهای بینی که موجب اشکال در تنفس شده‌اند، شود.  بنابراین می‌توان گفت مهم‌ترین تفاوت‌ جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در ویژگی‌های این دو جراحی است.

آشنایی با تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

اگر قصد جراحی زیبایی بینی خود را دارید، بهتر است با تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی آشنا شوید تا بتوانید با آگاهی کامل و دید باز در خصوص جراحی خود تصمیم گیری نمایید.

سوالات متداول تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *