تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌هایی است که پزشکان از آن برای جوان سازی صورت استفاده می‌کنند. در اثر اتفاق مختلف یا افزایش سن، پوست صورت ممکن است از حالت اولیه خود خارج شود. برخی افراد از این موقعیت ناراضی هستند و درصدد رفع آن با روش‌های مختلف زیبایی هستند. تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌ها برای رفع این مشکل است، اما چگونه انجام می‌شود و مزایای آن چیست؟ در ادامه به این موضوع به صورت کامل خواهیم پرداخت.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت چگونه است؟

این جراحی اصطلاحات مختلفی دارد. برخی آن را به نام تزریق چربی به صورت و برخی دیگر به نام انتقال چربی می‌شناسند. تمامی این اصطلاحات تکنیک استفاده از چربی، به عنوان یک پر کننده طبیعی برای بهبود ظاهر صورت استفاده می‌شوند. هدف تزریق چربی جوانسازی صورت با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. معمولا در اثر افزایش سن، بافت‌های صورت حالت اولیه خود را از دست می‌دهند که تزریق چربی می‌تواند آن‌ها را دوباره پر کند.

همچنین این روش می‌تواند بافت و کیفیت پوست را به طور کلی بهبود ببخشد. تزریق چربی معمولا در نواحی گونه‌ها، لب، پلک، شقیقه‌ها و چین و چروک‌ها انجام می‌شود. تزریق چربی با تغییر حجم می‌تواند صورت را جوان‌تر نشان دهد و بافت‌ها را سفت‌تر کند. افرادی که شلی قابلی توجهی را در پوست خود تجربه می‌کنند، ممکن است لیفت صورت برایشان بهتر جواب دهد. اگر راجع به انجام این روش تردید دارید، بهتر است که در ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین روش را تشخیص دهید.

بیشتر بدانید: اصلاح لبخند لثه ای با تزریق بوتاکس

روش تزریق چربی به صورت

برای ارزیابی کامل و مشخص کردن مشکلات صورت، باید چند بار به پزشک مراجعه کنید. قبل از تزریق چربی، پزشک از شم شرح کامل پزشکی را می‌خواهد و معاینه فیزیکی را انجام می‌دهد. ممکن است پزشک قبل از تزریق از شما عکس بگیرد تا بتواند نتایج بعد از جراحی را مقایسه کند. بسته به موقعیت شما، پزشک می‌تواند از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی استفاده کند.

چربی که تزریق می‌شود، می‌تواند از بدن خود فرد گرفته شود. باسن، شکم و ران نواحی هستند که انتقال چربی از آن‌ها امکان پذیر است. پس از این که چربی برداشته شد، تمامی آلاینده‌های آن فیلتر می‌شوند. سپس چربی‌ها را در سرنگ‌های کوچک می‌ریزند تا بتوان آن‌ها را در نواحی موردنظر تزریق کرد. پس از این که پزشک تزریق را انجام داد، می‌تواند صورت را ماساژ دهد تا کاملا در جای خود قرار گیرند. بسته به نواحی مورد نیاز برای تزریق، این فرایند ممکن است دو تا سه ساعت طول بکشد.

مزایای تزریق چربی به صورت

همان طور که اشاره شد، تزریق چربی می‌تواند فرم کلی صورت را برای همیشه تغییر دهد، به همین دلیل جایگزین خوبی برای جراحی‌های دیگر خواهد بود که امکان دارند خطرناک و قاتل باشند. در ادامه به برخی از مزایای تزریق چربی اشاره خواهیم کرد:

  • داشتن نتایج زیبا

تزریق چربی در نواحی مهم صورت می‌تواند تغییرات زیادی ایجاد کند. از آن جایی که چربی بافتی نرم‌تر از فیلرها دارد، به راحتی قابل پخش شدن خواهد بود. به همین دلیل، به راحتی چین و چروک‌های موجود در صورت را برطرف می‌کنند.

  • ماندگاری بالا

یکی از مزایای اصلی این روش این است که بعد از تزریق و دریافت نتایج دلخواه، دیگر نیاز نیست که برای تمدید و تکرار آن به پزشک مراجعه کنید. هنگامی که چربی تزریق می‌شود، با چربی‌های درون صورت ادغام می‌شود. در نتیجه، بخش قابل توجهی از این چربی تا زمانی که وزن بدن ثابت باشد، به صورت دائمی باقی خواهد ماند. دیگر روش‌ها مانند تزریق فیلر بین شش تا دوازده ماه ماندگاری دارند.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به صورت

جوانسازی صورت با استفاده از تزریق چربی یک گزینه عالی برای کسانی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی از صورت خود را افزایش دهند یا حجم از دست رفته در اثر افزایش سن را به دست آورند. چربی که در صورت تزریق می‌شود می‌تواند باعث شود که ظاهری جوان‌تر داشته باشید. کسانی که در زیر چشم خود گودی زیر چشم دارند، می‌توانند کاندید خوبی برای این روش باشند. چربی‌های تزریق شده به خط لبخند و چشم‌های گود شده می‌توانند اثرات پیری را از بین ببرند و پوست را صاف‌تر نشان دهند.

نتیجه گیری:

اگر به اطراف خود دقت کنید، افراد زیادی را می‌بینید که همیشه به دنبال چک کردن ظاهر خود در بین مردن و بقیه هستند. به همین دلیل، برای بهبود آن به جراحی‌های زیبایی روی می‌آورند. تزیق چربی یکی از روش‌های موثر و مفیدی است که می‌تواند ظاهر فرد را تا مدت ها تامین کند. برای انجام آن باید در ابتدا با پزشک خود مشورت کند در صورت داشتن سوال های دیگر حتما با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول تزریق چربی به صورت

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *