Search
Close this search box.
اقدامات قبل از لیپوماتیک

اقدامات قبل از لیپوماتیک

اقدامات قبل از لیپوماتیک فعالیت هایی می باشند که باید به آن ها توجه داشته باشید و آن ها را رعایت کنید.

شما برای انجام هر نوع عمل جراحی لازم است مراقبت های قبل و بعد آن را در نظر داشته باشید . همانطور که میدانید این روز ها عمل لیپوماتیک طرفداران زیادی پیدا کرده است و اکثر افراد برای از بین بردن چربی ها در قسمت های مختلف بدن اقدام به انجام آن می کنند. بنابراین اگر شما نیز قصد انجام این عمل را دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا نکات قابل توجهی را برای قبل از انجام لیپوماتیک در اختیار شما قرار دهیم.

اقدامات قبل از لیپوماتیک

نکات مراقبتی قبل از عمل لیپوماتیک

 • انتخاب پزشک:

در ابتدا شما با تحقیقات لازم دربرابر هر آنچه نیاز است درباره لیپوماتیک بدانید، شروع به پیدا کردن بهترین پزشک برای انجام لیپوماتیک می کنید. باید توجه داشته باشید که پزشک منتخب استعداد و تبهر لازم و کافی را داشته باشد تا شما بهترین نتیجه و تجربه را از عمل لیپوماتیک داشته باشید. همچنین انتخاب پزشک مناسب عوارض احتمالی بعد از عمل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

 • جلسه مشاوره:

بعد از انتخاب پزشک مناسب ، حال نوبت این است که یک جلسه مشاوره تعیین کنید و با مراجعه به کلینیک، مشاوره های لازم را با پزشک انجام داده وهر آنچیزی که برایتان سوال است را در میان بگذارید.

همچنین لازم است درخواست ها و انتظاراتی که از این عمل دارید را با ایشان در میان بگذارید تا بهترین مشاوره و در نتیجه بهترین عمل لیپوماتیک را تجربه کنید.

مواردی که در جلسه مشاوره باید به آن ها توجه شود:

 1. سابقه های بیماری مانند: فشار خون بالا، دیابت، مشکلات قلب و عروقی، سرطان و ..
 2. سوابق جراحی و بیهوشی
 3. داروهای مصرفی بیمار
 4. تغییرات وزن در چند ماه اخیر
 5. بررسی میزان مقاومت بدن در برابر عوارض بعد از جراحی
 6. آزمایشات مورد نیاز برای بررسی سیستم ایمنی بدن، کم خونی، بارداری و …
اقدامات قبل از لیپوماتیک

مراقبت هایی که قبل از جراحی لیپوماتیک باید به آن ها عمل شود

 • یکی از اقدامات قبل از لیپوماتیک، اندازه گیری چربی موجود در زیر پوست با کمک سونوگرافی انجام می شود تا میزان چربی که باید خارج شود، قبل از لیپوماتیک مشخص شود.
 • عکس هایی از نواحی مورد نظر برای انجام لیپوماتیک گرفته می شود و در طول جلسه مشاوره درباره فرم دهی و آنچیزی که شما انتظارش را دارید صحبت می شود.
 • یکی دیگر از اقدامات قبل از لیپوماتیک، گرفتن تاییدیه کتبی از فرد متقاضی می باشد که با توجه به نکات گفته شده و اقدامات لازم در صورت عدم رعایت آن ها ، احتمال بروز عوارض ممکن است.
 • حداقل از یک هفته قبل باید در رژیم غذایی خود از مصرف مواد غذایی که دارای ادویه هایی مانند زرچوبه و فلفل و .. پرهیز کنید زیراکه موجب خونریزی داخلی بعد از عمل می شوند.
 • قبل از انجام عمل لیپوماتیک ، پزشک شما آنتی بیوتیک های مورد نیاز بعد از عمل را تجویز میکند تا بعد از عمل آن هارا مصرف کنید. بهتر است برای سریع تر پیش رفتن روند بهبودی بعد از عمل، دارو های تجویز شده را پیش از عمل تهیه کنید.
 • برای بهتر نتیجه گرفتن از لیپوماتیک، بهتر است قبل از انجام آن رژیم غذایی مناسبی را داشته باشید تا کاهش وزن شما راحت تر باشد و در نتیجه، ماندگاری لیپوماتیک بیشتر باشد.
 • از استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل از 2 هفته قبل عمل خودداری کنید. مصرف این مواد ممکن است در طول جراحی لیپوماتیک باعث بروز مشکل شود.
 • اگر از دارو های ضدانعقادی استفاده می کنید در ابتدا با اطلاع رسانی به پزشک، حداقل 2 هفته قبل از عمل از مصرف آن ها خودداری کنید. زیرا مصرف آن ها ریسک خون ریزی را افزایش می دهند و باعث بروز عوارض می شوند.
 • در روز عمل ناشتا باشید و حداقل از 8 ساعت قبل از عمل لیپوماتیک از مصرف غذا و مایعات خودداری کنید. همچنین توجه داشته باشید شب قبل از عمل ، شام سبکی میل کنید.
 • بهتر است در روز عمل از لباس های آزاد و راحت استفاده کنید.

سوالات متداول اقدامات قبل از لیپوماتیک

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *