فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و تذکرات لازم درباره شرایط خاص

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ممکن است پیش از انجام عمل جراحی نکات مهمی را به شما گوشزد کند. به این ترتیب شم ایم توانید در حین انجام جراحی زیبایی جریان زندگی عادی خود را نیز ادامه دهید. جهت عدم تداخل جراحی زیبایی بینی با دندانپزشکی و بارداری توصیه می شود جراحی های غیر اورژانس که در محدوده بینی نباشند حداقل یک ماه با عمل پلکسر پلاس فاصله داشته باشند.
بهتر است اقدامات دندانپزشکی و ارتودنسی حداقل با فاصله ۳ ماه (در موارد ضروری ۱ ماه) از عمل جراحی بینی انجام شوند.
عمل لیزیک چشم با فاصله یک ماه از عمل بینی بلامانع است.
لیزر پوست و اصلاح صورت (در صورتیکه پوست بینی دستکاری نشود) با فاصله یک ماه از عمل بینی مجاز است.
خانم هایی که قصد بارداری بعد از عمل دارند، بهتر است حداقل با فاصله شش ماه از عمل بینی، باردار شوند.

توصیه های فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره مسافرت

توصیه می شود در صورت امکان در سه روز اول بعد از عمل از مسافرت طولانی خودداری گردد.
مادامی که بینی دارای قالب (اسپلینت) می باشد، برای مسافرت با هواپیما ممکن است نیاز به پر نمودن فرم پزشکی مربوطه باشد. اگر قصد مسافرت با هواپیما دارید، حتما از فرودگاه مبدا در این مورد سوال بفرمائید.

رانندگی بعد از جراحی پلاستیک و زیبایی

معمولا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی توصیه می کند در سه روز اول بعد از عمل از اقدام به رانندگی خودداری کنید.
در موارد غیر ضروری، بعد از برداشته شدن قالب بینی و در موارد ضروری از روز چهارم بعد از عمل اقدام به رانندگی نمائید. در هر صورت تا زمانی که حال عمومی شما کاملا بهبود نیافته و دچار ضعف، بی حالی، افت فشار خون و … هستید از رانندگی بطور اکید خودداری فرمایید.
آرایش و اصلاح – تزریق بوتاکس پس از انجام جراحی پلاستیک بینی:
از نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی زمانی که بینی بدون چسب است (حدود ۳ هفته بعد از عمل)، می توانید از کرم های پوستی و مواد آرایشی استفاده کنید.
اصلاح موی صورت و ابرو پس از یک ماه از عمل بلامانع است.
تزریق بوتاکس بعد از عمل با فاصله حداقل ۳ هفته امکان پذیر است.

مواردی که از نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی جای نگرانی ندارد.

بلافاصله بعد از عمل و تا زمان خارج کردن تامپون ، بینی شما بسته است و به ناچار باید از راه دهان تنفس کنید. این امر ممکن است باعث خشکی دهان شود که جای نگرانی ندارد.
پس از خارج شدن تامپون توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، تنفس از راه بینی بطور موقت بهبود می یابد، ولی مجددا به علت تورم ممکن است تا ۲-۳ هفته تنفس از راه بینی کمی دشوار شود و با احساس گرفتگی همراه باشد که بعدا بهبود خواهد یافت.
گلودرد بعد از عمل (که حداکثر ۴۸ ساعت طول می کشد) اغلب ناشی از عمل جراحی و بیهوشی است و الزاما نشانه سرماخوردگی نیست. مصرف مایعات گرم به بهبود آن کمک می کند.
خروج ترشحات مختصر خونی (حداکثر چند قطره) از بینی یا وجود ترشحات خونی در حلق و گلو برای ۳-۴ روز بعد از عمل طبیعی است. ممکن است لازم شود، پانسمان کوچگ جلوی بینی را چندین بار تعویض نمائید. با قطع ترشحات می توانید این پانسمان کوچک را بردارید.
احساس گرفتگی مختصر بینی و دشوار شدن نسبی تنفس از راه بینی بعد از عمل طبیعی است و به مرور زمان بهبود می یابد. نیازی به مصرف دارو و یا قطره یا اسپری نیست. در صورتی که گرفتگی بینی به حدی شدید است که تنفس از راه بینی غیر ممکن است، به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خود اطلاع دهید.
سوراخ های بینی در سه ماهه اول بعد از عمل ممکن است قرینگی قبل از عمل را نداشته باشند که جای نگرانی ندارد.
به علت کوچک شدن ابعاد بینی و فعالیت غدد چربی پوست، معمولا پوست بینی بعد از عمل چرب تر از قبل خواهد بود که به مرور زمان اصلاح خواهد شد. این افزایش چربی به همراه تورم بعد از عمل باعث می شود که بینی براق تر از معمول به نظر رسد که نباید باعث نگرانی شما شود.
پوست بینی، نوک بینی، لب بالا و ندرتا تا دندان های پیشین فک فوقانی ممکن است بعد از عمل کرخت و کم حس شوند. از نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی این مساله جای نگرانی ندارد و به مرور زمان (معمولا ظرف چند ماه) برطرف خواهد شد.
بعد از عمل هنگام خندیدن یا صحبت کردن ممکن است احساس کنید که بینی شما سفت و خشک است و حالت ارتجاعی قبل از عمل را ندارد. این موضوع برای کسی جلب توجه نمی کند و با گذشت زمان بهبود خواهد یافت.
بعد از برداشتن قالب (اسپلینت) بینی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، ممکن است بینی قدری ورم کند و شکل آن نسبت به قبل متفاوت به نظر برسد. این موضوع جای نگرانی ندارد و به مرور به حالت طبیعی بر خواهد گشت.
جوش زدن پوست بینی بعد از عمل، اغلب ناشی از حساسیت آنتی بیوتیک، حساسیت به چسب، عدم مراقبت پوست در زمان وجود قالب بینی و استرس بیمار است. در صورتی که خفیف باشد خود به خود بهبود می یابد. در موارد شدید باید با متخصص پوست مشاوره نمائید.

توصیه های مهم فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی:

از مالش و ماساژ دادن بینی جدا پرهیز کنید.
از جویدن آدامس به مدت و مصرف مواد حساسیت زا به مدت ۶ ماه خودداری فرمائید.
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی این اطمینان خاطر را به شما می دهد که وضعیت سر حین فعالیت های معمول زندگی تاثیری بر شکل بینی ندارد.
برای پیشگیری از خونریزی، از فین کردن یا عطسه کردن از را ه بینی به مدت ۲ هفته خودداری کنید. در صورت بروز عطسه، حتما دهانتان را باز و از راه دهان عطسه کنید.
در ۴ هفته اول از وارد آمدن هرگونه فشار یا ضربه ای به بینی خود جلوگیری کنید. حتی الامکان صحبت کردن با موبایل را به حداقل برسانید.
در شش ماه اول بعد از عمل جراحی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع است. در صورت اجبار باید عینک با بند یا کش به نحوی روی صورت بسته شود که هیچ گونه تماسی با بینی نداشته باشد. می توانید در این مدت به جای عینک از لنزهای تماسی (که توسط متخصص چشم برای شما تجویز شده باشد) استفاده نمائید.
پوست بینی شما بعد از عمل به نور آفتاب حساس خواهد بود و باید به مدت حداقل ۶ ماه از تابش مستقیم آفتاب به پوست بینی خودداری کنید. در صورتی که بالاجبار در معرض آفتاب قرار گیرید، از کرم های ضد آفتاب مناسب (که در برابر UV-A و UV-B محافظت ایجاد کند و SPF آن حداقل ۳۰ باشد) استفاده کنید.
در ۲ هفته اول بعد از این عمل و یا عمل کوچک کردن سینه مردان ، از کشیدن سیگار، مصرف آسپرین یا داروهای حاوی آسپرین خودداری کنید.
برای بهبود نتیجه نهایی و کاهش عوارض، سعی کنید در ۱۰ روز اول بعد عمل صحبت کردن را به حداقل ممکن برسانید و حتی الامکان از خندیدن شدید یا گریه کردن خودداری کنید.
بینی زیبا الزاما در لمس هم صاف و متقارن نیست. مهم نمای کلی بینی در نگاه است. نا منظمی های بینی که تنها لمس می شوند اما دیده نمی شوند فاقد اهمیت است.
عکسهایی که با دوربین موبایل و از نزدیک از بینی گرفته شود، اغلب بینی را بد شکل و نازیباتر از واقعیت نشان می دهد. به هیچ وجه روی عکس گرفته شده با موبایل در مورد شکل بینی قضاوت نکنید.
قضاوت در مورد شکل نهائی بینی نیاز به گذشت حداقل چند ماه و گاهی یک سال زمان دارد (در بینی های گوشتی سه سال).
در قضاوت کردن در مورد نتیجه عمل به هیچ وجه عجله به خرج ندهید. در ماه اول بعد از عمل، بینی شما متورم و بزرگ به نظر می رسد. این مساله به هیچ وجه نباید شما را نگران یا نا امید کند. به اظهار نظر دوستان و اطرافیان در مورد شکل بینی خود توجه نکنید. هر گونه سوال یا ابهام خود را فقط و فقط با پزشک خود در میان بگذارید.
توصیه نهایی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی این است که، نتیجه عمل بینی خود را با دیگران مقایسه نکنید چرا که، این مقایسه خود با سایرین جز آسیب روحی شما نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *