فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

بسیار از مواقع توجه به نکات مهمی که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران عنوان می کنند می تواند در راحتی و آسایش بیشتر پس از انواع زیبایی بینی و دریافت نتیجه مثبت آن مؤثر باشد. در ادامه به بررسی فعالیت های روزمره و تمامی نکات لازم در حین انجام آنها از نظر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران پرداخته می شود.

شستشوی درون بینی

بعد از خارج کردن تامپون، پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران درون بینی شما را با سرم نمکی شستشو می دهید. این کار در تمیز کردن و باز کردن راههای هوایی بینی بسیارمفید است.
در هفته اول بعد از عمل لازم است شما نیزدر منزل به منظور شستشو ومرطوب کردن هر دو تا سه ساعت یک بار چند قطره سرم نمکی در سوراخ های آن بچکانید. زمانی که خواب هستید نیازنیست برای این منظور بیدار شوید.
در هفته های بعد تا حدود سه ماه بهتر است در روز چندین نوبت به همین نحو بینی را شستشو دهید.

تحرک و ورزش بعد از عمل

در ۴ ساعت اول بعد از عمل فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران حتی الامکان از تخت خارج نشوید. در صورت اجبار، حتما با کمک دیگران و بسیار آهسته این کار را انجام دهید زیرا احتمال این که پس از ایستادن دچار سرگیجه شوید و به زمین بیفتید زیاد است.
در سه هفته اول بعد از عمل از انجام فعالیت های ورزشی سنگین (که ضربان قلب شما را تند کند) و نیز خم شدن به جلو و یا بلند کردن بار بیش از ۵ کیلوگرم خودداری کنید. در پایان هفته سوم به تدریج می توانید فعالیت های معمول را از سر بگیرید.
از هفته ۴ تا ۶ بعد از عمل می توانید ورزش های بدون برخورد (نرمش، دو، کوه نوردی سبک، پینگ پونگ و …) را انجام دهید. انجام ورزش های دارای برخورد (فوتبال، والیبال، ورزش های رزمی و …) تنها بعد از گذشت حداقل ۶ ماه از عمل مجاز است.

شستشو و استحمام پس از جراحی بینی:

صورت را فقط با پنبه یا دستمال مرطوب و به آهستگی تمیز کنید. لب بالا و زیر سوراخ های بینی را نیز می توانید تمیز کنید. به هیچ وجه روی صورت مستقیما آب نریزید.
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران به شما توصیه خواهد کرد که برای استحمام تنها شستشوی بدن از گردن به پایین مجاز است.
برای شستشوی موها، باید در حمام روی صندلی بشینید. سر را به عقب خم کنید. با کمک گرفتن از اطرافیان، موها را به سمت دور از بدن وبه نحوی بشوئید که صورت و بویژه چسب و قالب بینی مرطوب نگردد.
به منظور پرهیز از مرطوب شدن چسب ها ، بهتر است حمام بخار زیادی نداشته باشد.
تا زمانی که بینی شما چسب دارد، نباید مستقیما صورت را بشوئید.
برای برداشتن چسب ، به حمام بروید و به طور عادی بدن و موهای خود را بشوئید. در پایان، چسب های بینی خود را (که تا این زمان کاملا خیس و شل شده اند) به آهستگی بردارید. پوست بینی خود را با آب و صابون و در جهت رو به بالا شستشو دهید تا کاملا پاکیزه و عاری از چربی یا بقایای چسب ها گردد.
پس از برداشتن قالب (اسپلینت) بینی، می توانید داخل لبه های سوراخ های بینی را با گوش پاک کن مرطوب به آهستگی تمیز کرده و با پماد آنتی بیوتیک (جنتامایسین چشمی یا اریترومایسین چشمی) چرب کنید. هرگز گوش پاک کن را فراتر از حد پنبه دار آن به داخل سوراخ های بینی فرو نبرید.
پس از برداشته شدن کامل قالب (اسپلینت) توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران و چسب، می توانید پوست بینی را با صابون ملایم شستشو دهید. در صورت خشکی پوست بینی می توانید از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید.

مسواک و شستشوی دهان:

مسواک زدن از روز بعد از عمل بلامانع است. بهتر است اینکار را به آهستگی انجام دهید و لب بالا را زیاد دستکاری نکنید.
شستشوی دهان با آب یا سرم یا دهان شویه مانعی ندارد.

شنا و سونا پس از عمل بینی

بهتر است تا دو ماه بعد از عمل از شنا در استخر حاوی آب کلردار (مثل استخر های عمومی) خودداری گردد، چون کلر آن ممکن است به بینی آسیب برساند. به دلیل بی حس بودن و امکان سوختگی، از سونای خشک یا تر تا دو ماه پس از عمل توصیه نمی شود.

خونریزی پس از جراحی پلاستیک و زیبایی

در صورت بروز خونریزی رنگ روشن و شدید از بینی (به نحوی که مجبور شوید پانسمان جلوی بینی را زودتر از نیم ساعت تعویض کنید) اقدام زیر را انجام دهید:
خونسردی خود را حفظ کرده و آرام بنشینید، با دو انگشت دو طرف بینی را گرفته و آرام فشار دهید و سر خود را به بالا و عقب خم کنید. حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید. با اینکار در اکثر موارد خونریزی کنترل می شود و جای نگرانی ندارد. در صورتی که خونریزی با این روش کنترل نشود و یا پس از توقف، مجددا شروع شود، سریعا به پزشک خود اطلاع دهید. در صورتیکه خونریزی کنترل شد، اصراری بر تمیز کردن فوری بینی و خارج کردن لخته های خون نداشته باشید. اینکار موجب خونریزی مجدد می گردد. بهتر است حداقل چند ساعتی بینی را دستکاری نکنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *