عمل جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی بینی طبیعی یکی از راهکارهای اساسی و قطعی برای افزایش زیبایی صورت به حساب می آید؛ به طوری که اگر صورت را به سه قسمت تقسیم کنیم: قسمت فوقانی، قسمت میانی و قسمت تحتانی؛ بینی در قسمت میانی صورت قرار می گیرد. در واقع بینی علاوه بر زیبایی که به صورت می بخشد وظایف وکارهای بسیار مهم دیگری نیز بر عهده دارد.
عمل جراحی بینی طبیعی و زیبا باعث ایجاد هارمونی و تناسب میان سایر عناصر صورت می شود چرا که در آنالیز بینی توجه خاصی به پیشانی، گونه ها، ابروها، چشم ها و همچنین چانه شده است.

وظایف و کارهای مهم بینی در بدن

در انواع عمل زیبایی بینی طبیعی توجه به حفظ ساختار کلی بینی اهمیت بسیاری دارد. از مهم ترین وظایف یک بینی طبیعی در بدن فرد، متعادل کردن هوای ورودی به حلق است. در بینی بصورت معمول با کارکرد نرمال هوای ورودی به حلق حدود ۳۷ درجه است؛ در مواقعی که هوا خیلی سرد یا خیلی گرم است وظیفه بینی متعادل کردن دمای هوای ورودی به حلق یعنی رساندن آن به دمای ۳۷ درجه است.
یکی دیگر از وظایف بینی مرطوب کردن هوای ورودی به حلق است و بینی طبیعی و نرمال می تواند هوای ورودی را متعادل نموده و رطوبت خاصی به آن ببخشد.
وظیفه دیگر بینی گرفتن ذرات گرد و غبار موجود در هوا است. ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا هنگام تنفس با عبور از سوراخ های بینی و موهای این ناحیه و دریچه داخلی گرفته می شود وپس از مرطوب شدن، وارد حلق می شود. بنابراین لازم است تا جراح هنگام عمل جراحی بینی طبیعی به تمامی نکات توجه داشته باشد.
بویایی که یکی از اصلی ترین احساس دوازده گانه است نیز به عهده بینی است که با کارکرد طبیعی می تواند این حس را برقرار نماید. همه می دانیم که حس بویایی چقدر برای انسان حیاتی است و در صورت آسیب رسیدن به آن چه صدمات جبران ناپذیری ممکن است برای او رقم بخورد.
عمل جراحی بینی طبیعی در ایجاد صدا و فونیشن (fonation) نقش بسیار مهم و پیچیده ای دارد. یکی از عملکردهای بینی طبیعی این است که این صدای نرمال حفظ می شود. بنابراین اگردر عمل جراحی بینی طبیعی این اصل رعایت نشود، باعث می شود بعد از عمل صدای شخص در هنگام صحبت کردن به اصلاح تو دماغی شنیده شود و چقدر این صدای نازیبا می تواند هم برای خود شخص و هم برای شنونده او نا خوشایند باشد.
زیبایی نیز یکی دیگر از مواردی است که در عمل بینی به آن توجه خاص و ویژه می شود، لذا عمل جراحی بینی طبیعی و زیبا به بینی گفته می شود که کارکرد خوبی در بویایی، سرد و گرم کردن هوا، رطوبت دادن به آن، گرفتن ذرات معلق و گرد و غبار هوا و همچنین ایجاد صدای طبیعی در هنگام صحبت کردن داشته باشد.
بنابراین تمام این موارد مهم باید تک به تک در جراحی بینی طبیعی رعایت شود، به طور مثال اگر در جراحی بینی به عملکرد دریچه های خارجی و داخلی بینی توجه نشود اختلال در ایجاد صوت و فونیشن ایجاد می شود و صدای شخص تو دماغی خواهد شد همچنین طول بینی طبیعی در آنالیز صورت باید به اندازه خاصی باشد و اگر با بی توجهی در حین عمل کوتاه شود می تواند مشکلات تنفسی زیادی از جمله عفونت های تنفسی را ایجاد کند.

چرا بینی طبیعی زیباست

بینی طبیعی به این دلیل زیباست که در آنالیز اولیه صورت و طراحی قبل از عمل جراحی به اندازه سوراخ های بینی، زاویه لب با بینی، طول لب و ارتباط آن با بینی، تیپ بینی، پشت بین، ریشه بینی و طول کل بینی توجه خاص و ویژه می شود.
در عمل جراحی بینی طبیعی نیز علاوه بر حفظ عملکرد های بینی به حفظ مخاط تنفسی داخلی و دریچه های داخلی و خارجی و غضروف های نگهدارنده آن و به خصوص تیغه بینی توجه خاصی می شود.
دکتر علیرضا بابایی یکی از بهترین و با سابقه ترین جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران هستند که با به کارگیری تکنیک های جدید و به روز جراحی در دنیا و تلفیق آن با هنر و همچنین با داشتن پیشرفته ترین وسایل جراحی و تیم جراحی زبده سبب می شود بینی شما بعد از عمل جراحی، طبیعی بوده و عیوب قبل از عمل را نداشته باشد؛ در نتیجه زیبایی صورت شما بعد از عمل چندین برابر خواهد شد و هر شخصی بعدها شما را ببیند در ضمن این که، متوجه زیبایی صورت می شود پی به جراحی بینی شما نخواهد برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *