انواع عمل جراحی بینی

فوق تخصص زیبایی بینی درباره انواع عمل بینی می گوید

 انواع عمل زیبایی بینی توسط  جراح بینی در تهران به چند دسته تقسیم می شود. در این مقاله به انواع جراحی بینی توسط فوق تخصص جراحی بینی می پردازیم.

 انواع عمل زیبایی بینی از نگاه فوق تخصص زیبایی بینی

فوق تخصص زیبایی بینی

عمل بینی باز:

فوق تخصص زیبایی بینی برای انواع عمل زیبایی بینی باز از طریق برش های کوچکی که در زیر نوک بینی ایجاد می کند، به راحتی می تواند به ساختار تغییرات بینی دسترسی پیدا کرده و تغییرات لازم را اعمال کند. با توجه به این افزایش دسترسی، جراحان زیبایی معمولا از روانپالستیک باز برای بیماران نیاز به تغییر شکل گسترده تر استفاده میکنند.

جراحی بینی بسته:

در  این نوع جراحی معمولا فوق تخصص زیبایی بینی از طریق برش هایی که در درون سوراخ بینی ایجاد می شود ،  عمل را انجام می دهد.  جراحی بینی به روش بسته  مزیت عمل زیبایی بینی به روش باز را ندارد ودر انواعی از بینی که عیوب آن کمتر است کاربرد دارد. در این روش نیز جایی از برش های بخیه باقی نمی ماند .

انواع عمل زیبایی بینی

 

تیپ پلاستی:

این نوع عمل بینی، فقط شامل تغییرشکل نوک بینی می شود، بدون این که بر ساختار بینی تاثیر داشته باشد. جراحان زیبایی ممکن است در مورد این نوع عمل از روش باز یا بسته استفاده کنند.

یکی از کارهای مهم یا مهم ترین کار در اعمال و جراحی های بینی تیپ پلاستی یا به شکل زیبا درآوردن تیپ یا نوک بینی است . بهتر است بگوییم  بینی دو جزء بیشتر ندارد که شامل تیپ و پشت یا dorsum است . تغییراتی که در بینی ایجاد می شود حاصل کار بر روی این دو جزء است . بینی موقعی زیبا  به نظر می رسد که  روی این دو جزء کارهایی مهم و با کیفیت و دقیق انجام شود .

 جراحی بینی ترمیمی:

بینی یکی از اعضای مهم تنفسی و همچنین مرکز زیبایی صورت است که علاوه بر زیبایی کارهای مهم فیزیولوژیک به عهده آن است ؛مثل سرد و گرم کردن هوای عبوری ، حفظ رطوبت هوای عبوری ، گرفتن گرد و غبار مطلق در هوا ، بویایی و fonation    یا صدای نرمال فرد که تو دماغی حرف نزند . گاهی اوقات به علت جراحی های نادرست قبلی ، صدمات وارده به بافت بینی ، مشکلات مادرزادی و یا تصادفات لازم  است بینی مورد عمل مجدد قرار بگیرد . در این صورت جهت اصلاح تغییرات بدشکلی های موجود و اصلاح اعمال فیزیولوژیک بینی، با توجه به این که ذخیره غضروفی و بافت نرم بینی در عمل های قبلی مصرف شده است لازم می شود از غضروف گوش ویا دنده ای خود شخص  برای ترمیم استفاده شود.

اگر این کار توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک با تجربه و مجرب انجام شود بینی اصلاح می شود و فانکشن نرمال پیدا می کند.همچنین نگران رد بخیه ای که جراح پلاستیک از آنجا غضروف  برمی دارد نباشید چون بعد از بهبودی اثری از آن باقی نمی ماند .

انواع عمل زیبایی بینی

 اصلاح بدشکلی های بینی به روش غیر جراحی توسط فوق تخصص زیبایی بینی :

این نوع عمل که از اسمش پیداست به کمک تزریق در جهت زیبایی بینی صورت می گیرد که در زیر مجموعه ای از عمل های زیبایی بینی قرار می گیرد . در این روش بدون استفاده از جراحی، معمولا از فیلر های تزریقی برای بینی های قوز دار و یک دست کردن این بینی ها استفاده می کنند.

همچنین بینی هایی که دارای افتادگی هستند؛ نمونه خوبی برای استفاده از این روش می باشند و در برخی از موراد برای ترمیم بینی های عمل شده که دارای نواقص هستند می توان از این روش جهت ترمیم استفاده کرد.

لازم به ذکر است که این روش کاربرد بسیار جزئی برای اصلاح عیوب بینی دارد و انتخاب کیس مورد نظرباید بسیار دقیق باشد در غیر این صورت ضررهای حاصله از آن به مراتب بیشتر از سود آن است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *